"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła." Wisława Szymborska
26 lutego br. uczniowie klasy I a zostali włączeni w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Uroczystość przygotowała p. Katarzyna Czopik wraz z Aktywem Bibliotecznym. "Królowa Książka" - główna postać z krótkiego przedstawienia przygotowanego specjalnie na ten dzień, zaznajomiła uczniów z regulaminem wypożyczeń woluminów oraz z zasadami korzystania z biblioteki.
Zwiedzanie szkolnej skarbnicy wiedzy, zagadki związane z postaciami bajkowymi oraz możliwość wypożyczenia pierwszej książki sprawiły, iż uroczystości ta była radosną i ważną zarazem chwilą dla pierwszoklasistów. W podzięce, klasa I a zaprezentowała się w piosence "Twoja Biblioteka" grupy Uśmiech Dziecka. " Tam wiele przygód na Ciebie czeka... Tym miejscem jest BIBLIOTEKA" - zaczynamy zatem najpiękniejszą zabawę i przygodę!
Izabela Dymek