"Muzyka łagodzi obyczaje, jest żywa wśród nas"

W piątek 26 pażdziernika 2018 r. odbył się apel, na którym uczniowie mieli mozliwość zapoznania się z  namiastką dorobku dziedzictwa kulturalnego Polski. Uczniowie klas: IIIa, Vc i VIb zaprezentowali pięć zagadek muzycznych w formie pieśni i polskich tańców ludowych. Zadaniem słuchających uczniów klas 4-8 było odgadnięcie jaki to utwór bądż taniec. Wśród tańców królowały: polonez, kujawiak, oberek, krakowiak i mazur. Apel zakończył występ Michała Glimosa z kl. VIc, który zaśpiewał krakowiaka. Pomysłodawcami apelu z piękną dekoracją i oprawą muzyczną były panie: mgr Marta Adamiec - nauczycielka muzyki,  mgr Monika Magiera - wychowawca kl. Vc, nauczycielka wychowania fizycznego; mgr Anna Michalska - wychowawczyni klasy IIIa; oraz mgr Małgorzata Mackiewicz - pedagog szkoły.