Young Masters of English 2018

MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO Young Masters of English’2018

W NASZEJ SZKOLE JUŻ ZA NAMI!

Międzyszkolny konkurs Young Masters of English cieszący się niesłabnącą popularnością wśród jaworznickich szkół, stanowi od 14 lat wizytówkę naszej Szkoły. Jego pomysłodawczynią jest Dyrektor Szkoły, mgr Anna Hassa, która od 2004 r. organizuje go wspólnie z pracownikami i Radą Rodziców Szkoły. Tegoroczna, czternasta już edycja była szczególnie uroczysta, jako że roztoczył nad nią swój honorowy patronat Prezydent Miasta Jaworzna.

Tego roku konkurs odbył się 27 marca 2018 (wtorek).  Gościliśmy w swych progach młodych mistrzów języka angielskiego czyli uczniów klas trzecich (wraz z opiekunami) z 11 szkół, którzy wcześniej wygrali eliminacje szkolne w swoich placówkach.

Jak co roku, umiejętności uczniów oceniało profesjonalne Jury złożone z nauczycieli pracujących jako: doradcy metodyczni, pracownicy OKE czy nauczyciele w klasach dwujęzycznych.

Różnorodne zadania dotyczyły bliskiej dzieciom tematyki: „Zwierzęta wokół nas” (Animals around us). Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa i elementów gramatyki, ale także umiejętnościami logicznego myślenia i praktycznej znajomości języka, w tym rozumienia ze słuchu             i umiejętności prowadzenia konwersacji w języku angielskim. Najwięcej radości dostarczyło uczestnikom i jurorom zadanie polegające na narysowaniu, na podstawie usłyszanych informacji, dziwnego ptaka.

Zwycięzcami  wyrównanej rywalizacji  zostali następujący uczniowie: Milena Kita z SP7  (I m.), Oliwia Komańska z SP10 (II m.) i Bartłomiej Buk z SP16 (III m.)  Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy IIId, Ania Pieczara. Wszyscy uczestnicy konkursu obdarowani zostali dyplomami                   i wspaniałymi nagrodami sponsorowanymi przez Urząd Miasta Jaworzno i wyd. językowe Oxford University Press (OUP). O poczęstunek dla wszystkich gości i słodkie niespodzianki dla dzieci zadbała Rada Rodziców SP18. W organizację imprezy bezpośrednio zaangażowali się: p. Joanna Siemek-Dzięburska (przew. RR)  oraz p. Mirosław Pieczara (z-ca przew. RR), który podjął się także współpracy z Biurem Promocji i Informacji UM w Jaworznie. O świąteczny wystrój pomieszczeń konkursowych              i opiekę nad gośćmi zadbali zaangażowani nauczyciele i pracownicy obsługi naszej Szkoły. W opinii gości  i gospodarzy, impreza przebiegła w serdecznej, świątecznej atmosferze.